TOKİ Amasya Merzifon'da sözleşmeler 8 Mayıs'ta imzalanmaya başlıyor!
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Amasya Merzifon 4.Etap 376 adet konut projesi kapsamında inşa edilen konutların sözleşmeleri 8 Mayıs'ta imzalanmaya başlıyor.

TOKİ Amasya Merzifon 'da hayata geçirilen 152'si alt gelir grubu, 80'i standart olmak üzere toplam 232 adet konutun sözleşme imzalama işlemleri 18 Mayıs'a kadar devam edicek. 

SÖZLEŞME AŞAMASINDA İBRAZ EDİLECEK BELGELER:
1. Amasya ili nüfusuna kayıtlı olanların kimlik ibrazı yeterlidir. Amasya ili nüfusuna kayıtlı olmayanlar için Nüfus Müdürlüklerinden alınacak son 1 (bir) yıldır Malatya ilinde ikamet ettiğini gösterir belge.
2. (Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların Amasya ili nüfusuna kayıtlı olanların kimlik ibrazı yeterlidir. Amasya ili nüfusuna kayıtlı olmayanlar için Nüfus Müdürlüklerinden alınacak son 3 (üç) yıldır Amasya ilinde ikamet ettiğini gösterir belge.
3. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200-₺ olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, Başvuru sahibi evli ise kendisi ve eşinin ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belge (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumundan çalıştığına dair alınan belge ile maaş bordroları vb.) Başvuru sahibi veya eşi çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belge Belge getirmeyenlerin hakları iptal edilecektir. Gerekli görüldüğünde ek belge istenebilecektir. Sözleşme imzalama işlemleri sırasında evrak getirmeyen, Sözleşme imzalamayan, peşinatını yatırmayan, banka komisyonu ödemeyen ve ayrıca KDV yatırmayan hak sahiplerinin konut alma hakları iptal edilecektir. Sözleşme imzalanmış ise sözleşmeleri feshedilerek ödenen peşinat ve taksit tutarları masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade edilecektir. ASİL HAK

SAHİPLERİ SÖZLEŞME İMZALAMA TARİHLERİ:
Asil hak sahipleri 08-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında sözleşme imzalama işlemlerini T.Halk Bankası Merzifon şubesinde gerçekleştireceklerdir. Kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında becayiş (konut değişikliği) yapabileceklerdir.

YEDEK HAK SAHİPLERİ SÖZLEŞME İMZALAMA TARİHLERİ:
Asil hak sahipleri ve Emekli hak sahipleri sözleşme imzalama işlemlerini tamamladıktan sonra kalan konutlar için, yedek hak sahipleri kura sıralamasına göre 25-31 Mayıs 2017 tarihleri arasında T.Halk Bankası Merzifon şubesinde sözleşme imzalayacaktır..

ŞEHİT AİLELERİ, HARP VE VAZİFE MALULLERi İLE DUL VE YETİMLERİ KATEGORİSİ SÖZLEŞME İMZALAMA İŞLEMLERİ;
a) 08-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında T. Halk Bankası A.Ş. Merzifon şubesinde “Konut Tahsis Belgesi”ni imzalayacaklardır. “Konut Tahsis Belgesi”, Hak Sahipliği Belgesi ve kişisel bilgiler ile birlikte kredi başvuruları T. Halk Bankası A.Ş. Merzifon Şubesi tarafından T.C Ziraat Bankası A.Ş. Bireysel Krediler Daire Başkanlığı’na iletilecektir.
b) T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından İdareden talep edilen kredi tutarları konut satışına aracılık eden Banka şubesinde hak sahipleri adına açılan hesaba aktarılması için İdare tarafından talimat verilir. Aktarılacak olan kredi tutarı konut bedelinden mahsup edilir, bakiye borç kalması durumunda Gayrimenkul Satış Sözleşmesi hükümleri uygulanır. Ancak, belirlenen konutun bedelinin kredi tutarından düşük olması durumunda; satış bedeli dışında kalan masraflar ve vergiler dikkate alınarak kredi ödemesi yapılır ve bu miktar kredi tutarını geçemez
c) Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kredilerinin T.Halk Bankası A.Ş. Merzifon Şubesi’ne aktarımı yapıldıktan sonra sözleşme imzalama işlemlerini gerçekleştireceklerdir

TOKİ Amasya Merzifon konutları satış duyurusu için tıklayınız.

TOKİ Amasya Merzifon konutları kura tarihi ne zaman? TOKİ Amasya Merzifon konutları kura tarihi için tıklayınız.

Hilal MİSİRLİ / EmlakSayfası.com.tr
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner109

banner108

banner127