TOKİ Karaman Kırbağı'nda sözleşmeler 21 Nisan'da imzalanmaya başlıyor!
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Karaman Merkez Kırbağı  Karaman Merkez Kırbağı Projesi kapsamında inşa ettirilen 140 adet standart ve 419 adet alt gelir grubu konut için söşleşme imzalama işlemleri 21 Nisan'da başlıyor.

Kura sonucu konut satın alma hakkı kazanarak konutu belirlenen veya konut sayısından az başvuru olması nedeni ile başvuru sırasına göre 21 Nisan - 24 Mayıs 2017 tarihleri arasında konut seçimi yapan alıcılar; peşinat bedelinden (%10, %15 veya %25) başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutarı 21 Nisan – 24 Mayıs 2017 tarihleri arasında T. Halk Bankası A.Ş Sanayi Sitesi Şubesine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır.

Kura sırasında 140 adet 3+1 konut için 50 adet yedek alıcı belirlenecek, asil konut alıcılarının sözleşme imzalamaması halinde kalan konutlar İdarece ilan edilecek sözleşme imzalama programı çerçevesinde 01-20 Haziran 2017 tarihleri arasında Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklardır.

Peşinat bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden %5 (yüzde beş)oranında BSMV satış sırasında bankaca tahsil edilecektir.


SÖZLEŞME AŞAMASINDA İBRAZ EDİLECEK BELGELER:
1. Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların Karaman ili nüfusuna kayıtlı olanların kimlik ibrazı yeterlidir. Karaman ili nüfusuna kayıtlı olmayanlar için Nüfus Müdürlüklerinden alınacak son 3 (üç) yıldır Karaman ilinde ikamet ettiğini gösterir belge.
2. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200-₺ olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, Başvuru sahibi evli ise kendisi ve eşinin ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belge (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumundan çalıştığına dair alınan belge ile maaş bordroları vb.) Başvuru sahibi veya eşi çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belge Belge getirmeyenlerin hakları iptal edilecektir. Gerekli görüldüğünde ek belge istenebilecektir.

Sözleşme imzalama işlemleri sırasında evrak getirmeyen, Sözleşme imzalamayan, peşinatını yatırmayan, banka komisyonu ödemeyen ve ayrıca KDV yatırmayan hak sahiplerinin konut alma hakları iptal edilecektir. Sözleşme imzalanmış ise sözleşmeleri feshedilerek ödenen peşinat ve taksit tutarları masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade edilecektir.

ASİL HAK SAHİPLERİ SÖZLEŞME İMZALAMA TARİHLERİ:
Asil hak sahipleri 21 Nisan 2017 - 24 Mayıs 2017 tarihleri arasında sözleşme imzalama işlemlerini T. Halk Bankası Karaman Sanayi Sitesi Şubesi’nde gerçekleştireceklerdir. Kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında becayiş (konut değişikliği) yapabileceklerdir.

YEDEK HAK SAHİPLERİ SÖZLEŞME İMZALAMA TARİHLERİ:
Asil hak sahipleri sözleşme imzalama işlemlerini tamamladıktan sonra kalan konutlar için yedek hak sahipleri kura sıralamasına göre 01 - 20 Haziran 2017 tarihleri arasında T.Halk Bankası Karaman Sanayi Sitesi Şubesi’nde sözleşme imzalayacaktır.

ŞEHİT AİLELERİ, HARP VE VAZİFE MALULLERi İLE DUL VE YETİMLERİ KATEGORİSİ SÖZLEŞME İMZALAMA İŞLEMLERİ;
a) 21 Nisan 2017 - 24 Mayıs 2017 tarihleri arasında T. Halk Bankası A.Ş. Karaman Sanayi Sitesi Şubesi’nde “Konut Tahsis Belgesini’’ imzalayacaklardır. Konut Tahsis Belgesi, Hak Sahipliği Belgesi ve kişisel bilgiler ile birlikte kredi başvuruları T. Halk Bankası A.Ş. Karaman Sanayi Sitesi Şubesi tarafından T.C Ziraat Bankası A.Ş. Bireysel Krediler Daire Başkanlığı’na iletilecektir.
b) T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından İdareden talep edilen kredi tutarları konut satışına aracılık eden Banka şubesinde hak sahipleri adına açılan hesaba aktarılması için İdare tarafından talimat verilir. Aktarılacak olan kredi tutarı konut bedelinden mahsup edilir, bakiye borç kalması durumunda Gayrimenkul Satış Sözleşmesi hükümleri uygulanır. Ancak, belirlenen konutun bedelinin kredi tutarından düşük olması durumunda; satış bedeli dışında kalan masraflar ve vergiler dikkate alınarak kredi ödemesi yapılır ve bu miktar kredi tutarını geçemez.
c) Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kredilerinin T.Halk Bankası A.Ş. Karaman Sanayi Sitesi Şubesine aktarımı yapıldıktan sonra sözleşme imzalama işlemlerini gerçekleştireceklerdir. 

TOKİ Karaman Merkez Kırbağı alt gelir grubu satış duyurusu için tıklayınız.

TOKİ Karaman Merkez Kırbağı standart konut satış duyurusu için tıklayınız.

TOKİ Karaman Merkez Kırbağı kura tarihi ne zaman? TOKİ Karaman Merkez Kırbağı kura tarihi için tıklayınız?

Hilal MİSİRLİ / EmlakSayfası.com.tr

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner109

banner108

banner127