Türkiye'nin en kalabalık dördüncü şehri olan Bursa konut projeleri üretimi ve satışı bakımından son yıllarda yıldızı parlayan kentlerin başında gelmektedir.

2016 itibarıyla 2.901.396 nüfusa sahip olan Bursa, 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Dünya'da 28. Türkiye'de 1. sırada yer alarak önemli bir başarıya imza atmıştır.

Özellikle Marmara bölgesinde gayrimenkul yatırımcılarının ve ev sahibi olmak isteyen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Bursa konut projeleri, modern mimarisi ve sosyal yaşam odaklı konseptleriyle öne çıkmaktadır. Site hayatının giderek yaygınlaştığı Bursa’da en çok tercih edilen ve yatırım çeken bölge ise Nilüfer ilçesidir.

En çok konut satışında da lider konumunda olan Nilüfer ilçesini sırasıyla Osmangazi ve Yıldırım ilçeleri takip etmektedir. Kentin batısında yer alan ve 1990 yıllardan itibaren konut üreticilerinin yoğun ilgi gösterdiği Nilüfer’de 3 oda 1 salon ortalama daire fiyatları 450 bin ila 500 bin liradan başlamaktadır.

Bursa konut projeleri yıllara göre satış rakamları;

  • 2013 yılı satılan konut sayısı : 40.894

  • 2014 yılı satılan konut sayısı : 42.437

  • 2015 yılı satılan konut sayısı : 50.137

  • 2016 yılı satılan konut sayısı : 52.436

  • 2017 yılı satılan konut sayısı (Ocak-Kasım) 51.092

Ekonomik açıdan Türkiye'nin en gelişmiş kentlerinden biri olan Bursa doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır. Bursa alışveriş merkezleri, parkları, müzeleri ve çarşısıyla bölgede öne çıkar.  

Özellikle son yıllarda inşaat üreticileri tarafından hayata geçirilen Bursa konut projeleri arasında karma konseptli projeler bu yüzden büyük ilgi görmektedir.
 
Sinpaş, Eroğlu Gayrimenkul, Sur Yapı ve Torunlar Gayrimenkul gibi ulusal inşaat şirketlerinin şehire kazandırdığı farklı mimari ve konseptindeki projelerde Bursa konut projeleri için yeni bir dönem başlatmıştır.
 
Türkiye'nin en önemli birkaç sanayi kentinden biridir. Şehir İstanbul'dan sonra en büyük ikinci ihracatı gerçekleştirmektedir. Sanayi kenti olmasının yanı sıra son yıllarda büyük rağbet gören sektörlerin başında ise inşaat gelmektedir. Kentsel dönüşüm projelerinin artması ile inşaat sektöründe yaşanan hareketlilik bir çok yatırımcı içinde yeni bir fırsat oluşturmuştur.
 
En güncel Bursa konut projeleri ve bilgileri ile ilgili “Bursa Konut Projeleri” sayfamızı takip ederek öğrenebilirsiniz.

banner182

banner181

307 Temporary Redirect

307 Temporary Redirect


openresty