banner170

Sektörün patronlarından 'Türkiye İçin Kazanç Vakti' kampanyası görüşleri!
Gayrimenkul sektörünün önde gelen isimleri 'Türkiye İçin Kazanç Vakti' kampanyası ile ilgili görüşlerini paylaştı. İşte sektör temsilcilerinin konutta indirim kampanyası hakkında yaptığı açıklamalar...

DAP HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI ZİYA YILMAZ
Türkiye’de bu sene ilk 7 ayda 770 bin konut satıldı. Bu rakam geçtiğimiz yıl da aynı seviyelerdeydi. Fakat geçen yıl bildiğiniz gibi konut kredi faiz oranları çok daha düşüktü. Bunun yanında bu yıl satılan 770 bin konutta, banka kredili konut satış adedi geçen seneye kıyasla neredeyse 52 bin az. Bu da aslında, satışların önemli kısmının nakit gücü yüksek markalı konut üreticilerinin kendi finansman yöntemleriyle gerçekleştiğinin en önemli kanıtı. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum öncülüğünde başlatılan bu kampanya ile Türk gayrimenkul sektörüne olan inancımızı pekiştiriyoruz.

Biz DAP Yapı olarak, Validebağ projemizle bu kampanyada yer alıyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu konjonktüre ve artan inşaat maliyetlerine rağmen Emlak Konut ile birlikte geliştirdiğimiz Validebağ Konakları projemizde taşın altına elimizi koyuyor; Emlak Konut ile birlikte kendi gelirimizden fedakârlık ederek finans maliyetinin önemli bir kısmını üstleniyoruz.

Öte yandan; diğer tüm proje ve ürünlerimizde de DAP Holding bünyemizde geliştirdiğimiz finansman yöntemleri aracılığıyla Türk gayrimenkul sektörüne destek vermeyi sürdürüyoruz.
“Türkiye İçin Kazanç Vakti” kampanyası kapsamında 120 ay vadede, vade farkı yüzde 0,98 olarak belirlendi. Yatırımcılar da bu 120 ay vadeyi, banka kredisi ve kefalet olmaksızın, Emlak Konut GYO güvencesinde kullanabilecek.

Vatandaşların elinde bulunan döviz ve altınların da sisteme dahil edilebilmesi bu kampanyanın en önemli unsurlarından. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘döviz ve altınlarınızı bozdurun’ çağrısına da destek veren bu kampanyanın Türkiye ekonomisinin parlak geleceğine büyük katkıda bulunacağına inancımız tam.

Ben hep şu dönemde konut almanın tam vakti olduğunu söylüyordum. Bu kampanya ile ev almanın cazibesi daha da artmış durumda. İnsanlara sadece oturumluk değil, aynı zamanda yatırımlık önemli bir fırsat sunuluyor.

BABACAN HOLDİNG CEO'SU MEHMET BABACAN
Geçtiğimiz Mayıs- Haziran döneminde gerçekleştirdiğimiz Ulusal Kampanya, sektörümüzde ciddi bir domino etkisi yaratmıştı. İlerleyen süreçte faiz oranlarının yüzde 2’lere kadar tırmanması, sektörün tüm paydaşlarını endişelendirmişti. Bugün geldiğimiz aşamada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın öncü girişimiyle yeni bir kampanyanın startını vermiş olmanın heyecanı içindeyiz. Bugün yeniden başlayan kampanya sadece sektörümüzün gelişimi yönünde ortaya koyduğumuz örnek bir güç birliği değildir. Küresel ekonomiden kaynaklanan kur baskısına karşı benzeri görülmemiş ortak bir mücadele örneğidir. Ülkemize yönelik yapılan ekonomik saldırı karşısında biz sektör temsilcilerine, ciddi bir sorumluluk düşüyor. Bu saldırının etkilerini ortadan kaldırmak noktasında, yeni başlattığımız kampanya ayrı bir öneme sahip bulunuyor. Ülkemizin dünya ölçeğinde sürekli yükselen konumunun herhangi bir sarsıntıya uğramaması, ekonomik gelişmişlik noktasında daha ileri seviyelere yükselebilmesi için hepimize çok iş düşüyor. Bu kampanya ile sektördeki canlılığı diri tutarken, ekonomimize sağladığımız katma değerde ciddi bir artış yakalayabileceğiz. 2 ay sürecek kampanya ile yılın en yüksek satış rakamlarına ulaşacağımıza inanıyoruz. Kampanyanın ekonomimiz açısından kilit önemde bulunan diğer sektörlere de örnek teşkil edeceğini düşünüyoruz.

Ulusal Kampanya sürecinin başladığı ilk günden itibaren kampanyaya katıldığımız 3 projemizle en büyük desteklerden birini veren bir şirket olarak yatırımcılarımızın gözünde oluşturduğumuz güveni zirveye taşıdık.Projelerimize yönelik talepte ciddi artış yakaladık. Kampanya sona ermesine rağmen, Babacan Holding’de yüzde 20 indirim ayrıcalığını hep sürdü. Sonuçta ciddi bir verimlilik elde ettik. Yeni kampanyaya yine Babacan Premium ve Port Royal olmak üzere 2 projemizde yer alan toplam 100 dairemiz ile katılıyoruz. Kampanya süresince satışlarımızda en yüksek seviyeye ulaşabilmeyi hedefliyoruz.

NEF YÖNETİM KURULU BAŞKANI ERDEN TİMUR
"Halihazırda Türkiye’de banka kredisiyle ev almak şu an oldukça maliyetli hale gelmiş durumda. Mesela 500 bin liralık bir ev için 400 bin TL kredi çekilmesi gerekiyor. Şu an faiz oranları yüzde 2,2 seviyesinde. 400.000 TL kredi çekenler bankaya 10 yıllık vadede 1.140 bin TL ödüyorlar. Evin toplam maliyeti de 100 bin peşinatı da dahil ettiğimizde 1 milyon 240 bin liraya ulaşıyor.

Emlak Konut GYO önderliğinde başlayan ‘Türkiye için kazanç vakti’ kampanyası çerçevesinde 500 bin liralık evin satış bedeli 10 yıllık vadede 640 bin TL. Kampanya dahilinde aylık taksitler ise 3,800 TL’ye indirgenmiş durumda. Oldukça ince çalışılmış kampanya detayları sayesinde ümit ediyorum evini ilk kez alacaklar için önemli bir fırsat oluşturuldu. Bizde bu fırsata 3 projemizle katılma kararı aldık. Bankalardaki faiz oranlarının yüksek olduğu bir dönemde bu tür alternatif fırsatların oluşturulması oldukça önemli. Tüketicinin de buna doğru eğildiğini görüyoruz. Nitekim geçen sene ilk 7 ayda banka kredisiz konut satış adedi 230 bin seviyesindeyken, bu sene ilk 7 ayda bu rakamın 280 bini aştığını görüyoruz. Bu ciddi artış peşin veya bizim gibi nakit gücü yüksek şirketlerin kendi finansal kampanyaları sayesinde oluştu. Bu dev kampanya da bankasız satış seçeneğini daha da cazip hale getirmiş oldu.

31 Ekim’e kadar sürecek kampanyanın özellikle 3. çeyrek satışlarına da ciddi bir ivme kazandıracağına; bu yıl sonunda kırılacağını umduğumuz konut satış rekoruna ciddi bir katkıda bulunacağına inanıyoruz."

ROYA YAPI İCRA KURULU BAŞKANI Y. MİMAR AFŞİN AYKANAT 
Gayrimenkul ve inşaat sektörü, her dönemde yüksek üretim kabiliyeti ve ortaya koyduğu örnek güç birliği ile ekonomimizin en önemli aktörlerinden biri olma misyonunu sürdürdü. Bugün başlattığımız bu kampanya ile küresel ekonomik saldırıların gölgesinde kalan Türkiye ekonomisinde yaşanan olumsuzlukların ortadan kaldırılması noktasında,çok önemli bir adım atmış bulunuyoruz. Kampanya süreciyle satış yönlü hareketlerin hızla artış göstermesini bekliyoruz. Yılın tamamına en büyük desteği önümüzdeki 2 ay boyunca sağlayarak, satışlarda zirveye ulaşacağımıza inanıyoruz. Böylece Türkiye ekonomisi mevcut küresel saldırıların gölgesinden kurtulmayı başaracak yeniden refah ortamına kavuşacaktır.

Sektörümüzde faiz oranlarının yüzde 1’in altına düşürülmesi, yatırımcıların alış yönlü harekete geçmesini sağlayan en önemli unsurdur. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın öncü girişimi sayesinde beklemeye geçen yatırımcılar, talep yönlü harekete geçecek. Sadece sektörümüzün tarafları değil, Türkiye ekonomisi de benzersiz bir katma değer elde edecek.

Roya Yapı olarak “Yaşamın yükselen değeri” sloganıyla İstanbul Finans Merkezi’nin yanı başında yükselen Roya Nova projemizle kampanyayı destekliyoruz. Mayıs ayında desteklediğimiz kampanya ile yatırımcı taleplerinde ciddi bir artış yakalamıştık.Projemiz sahip olduğu yüksek kalite ve sunduğu yüksek kazançla, kampanya sürecinde ciddi talep artışıyla karşılaştı.Yeni kampanya ile de mevcut taleplerin çok üstünde bir taleple karşı karşıya kalacağımızı düşünüyoruz.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner165

banner164